ПСЖ започна годината в Лига 1 с труден успех

Пари Сен Жермен постигна труден успех с 2:1 над последния в класирането на Лига 1 Аячо и остава на първото място в класирането.

Попаденията за парижани отбележиха Езекиел Лавеци в 41-та и Блес Матюиди в 74-та минута. Преди това още в 6-та минута Едуардо бе извел корсиканци напред.

Така ПСЖ започна годината в Лига 1 с победа и събра 47 точки с 6 повече от втория Монако. Монегаските обаче имат и мач по-малко. Аячо остава последен със скромните 9 пункта.

На своя "Стад Франсоа Коти" домакините показаха зъби през всичките 90 минути. Те откриха в началото на двубоя, когато Менди Мустефа центрира отдясно, Бенжамен Андре стреля неточно, но топката попадна у Едуардо и той се разписа за 1:0.

Гостите натиснаха в опит да изравнят и успяха да го сторят едва в края на полувремето. В 41-та минута Блейс Матюиди подаде на Златан Ибрахимович в наказателното поле, той обаче не стреля, а реши да търси непокрития Езекиел Лавеци. Това даде резултат и аржентинеца изравни - 1:1.

През втората част играчите на Лоран Блан успяха да стигнат до обрат. В 74-та минута Златан Ибрахимович свали с една топка в наказателното поле, тя стигна до Матюиди и той с глава бе точен за 2:1.

Последните минути бяха доста напрегнати за парижани, тъй като домакините от Аячо създадоха няколко сериозни положения пред Салваторе Сиригу. И късмета обаче покри ПСЖ след като в 87 минута Пол Ласне с глава пропусна от отлична позиция и трите точки отпътуваха към френската столица.