ПСЖ стъпи накриво в Гингам

Шампионът на Франция Пари Сен Жермен допусна грешна стъпка в битката за титлата в Лига 1, след като днес парижани достигнаха единствено до точка при визитата си на Гингам.

Срещата от 22-ия кръг на Лига 1 завърши при равенство 1:1, което оставя шансове на втория Монако да скъси пасива си от лидера на три точки. Утре вечер монегаските приемат Олимпик Марсилия в дербито на кръга.

Любопитното е, че и двата гола в днешния двубой между Гингам и ПСЖ паднаха в последните минути на срещата.

Мустафа Ятабаре откри резултата в полза на домакините, бележейки за 1:0 в 84'.

И докато феновете на Гингам може би предчувстваха, че са близо до сензационна победа над действащия шампион, само три минути по-късно бразилският централен бранител Алекс възстанови равенството на "Стад де Рудуру".

Така ПСЖ записа шесто равенство от началото на сезона, като воденият от Лоран Блан състав остава лидер с 52 точки от 22 мача до момента. Гингам пък събра 26 пункта, но оставайки на 14-а позиция в таблицата.