ПСЖ стигна до равенство с Монпелие в края на мача

С гол на резервата Гийом Оаро в 88-та минута Пари Сен Жермен изравни резултата с Монпелие в дербито на френското футболно първенство.

Така Пари Сен Жермен продължава да бъде начело във временното класиране с 51 точки, а Монпелие е на второто място с 50 точки.

Двата отбора - Пари Сен Жермен и Монпелие, са се откъснали значително пред третия в класирането Лил, който има 42 точки.

Централният защитник на парижани Алекс откри резултата в 41-та минута със силен удар от около тридесетина метра. Но в даденото от съдията продължение след края на първото полувреме мароканският плеймейкър на гостите Юнес Беланда изравни - 1:1.

В 82-та минута нигерийският нападател на гостите Джон Утака след отлично центриране на Оливие Жиру изведе Монпелие напред в резултата - 2:1.

Но в 88-та минута след отличен пробив на Жереми Мене дойде изравнителният гол на Гийом Оаро, а стадион "Парк де пренс" изпадна в делириум.