ПСЖ си намери майстора

Пари Сен Жермен отстъпи с 0:2 на Евиан Тонон Гаяр в среща от 16-ия кръг на френското първенство, като това беше първо поражение за столичани от началото на сезона. Тази загуба сложи край и на поредицата от 36 мача без загуба във всички турнири.

Въпреки това ПСЖ остава начело в класирането с 37 точки, с 1 пред Лил, който вчера надви Марсилия с 1:0. Монако е на 3-о място с 35 след успеха с 3:0 над Ница, а Марсилия остана на 4-а позиция с 27.

Мачът се игра при много ниски температури, на почистен от снега терен край швейцарската граница и не блестеше с кой знае колко футболни достойнства. Играчите от Савоя обаче стигнаха до успеха в последните 15 минути чрез Кларк Н'Сикулу и Муду Согу.

Първото попадение дойде в 75-ата минута с нисък удар по земята, едва след което гостите тръгнаха да търсят гола.

Пропуск на Хавиер Пасторе в 86-ата минута стана причина за втория гол. Златан Ибрахимович технично му копна мека и удобна топка от страни, а аржентинецът със слаб удар я прати в ръцете на вратаря Йеспер Хансен. Той веднага даде началото на контраатака, която беше завършена с точно изпълнение на Согу, за който това бе първо попадение в Лига 1 изобщо.

ПСЖ пък не успя да изравни собствения си рекорд от 37 мача без поражение, поставен през 1993/1994, посочва БТА.

Вратарят ветеран Микаел Ландро счупи рекорда за най-много мачове в Лига 1, след като игра за Бастия в регионалното дерби на Корсика с Аячо. Ландро, който направи име в отбора на Нант, вече има 603 мача във френското първенство, само три дни след като изравни постижението на друг легендарен вратар - Жан-Люк Етори.

Флориан Распентино откри резултата за Бастия в мача в 9-ата минута, а в 82-ата бразилецът Едуардо оформи крайното 1:1 с дебютния си гол за Аячо.

Сент Етиен пропусна възможността да се изкачи на 5-ата позиция, след като отстъпи с 1:3 на Рен. Първите си два гола във френския футбол вкара аржентинецът Силвио Ромеро, с които осигури успеха на бретанците.

Бордо нанесе първо домакинско поражение на Гинган от началото на сезона, като за крайното 1:0 точен беше Жюлиен Фобер в 26-ата минута. Бордо е на 7-о място с 24 точки.