ПСЖ се измъчи като гост на Рен (ВИДЕО)

Шампионът на Франция и хегемон през последните три години в Лига Пари Сен Жермен постигна минимална победа с 1:0 като гост на Рен в първи мач от 12-ия кръг на първенството. Столичани реализираха по-малко от два гола за първи път от визитата си на Реймс в шампионата, но срещнаха сериозна съпротива от страна на коравите домакини.

Единственото попадение в срещата бе дело на Анхел ди Мария в 75-ата минута след асистенция на Лукас Моура. Така аржентинската звезда реализира третия си гол в Лига 1 и спомогна неимоверно за запазването на убедителната преднина на върха на ПСЖ.

Шампионите събраха 32 точки и въпреки че са с мач повече от основните си преследвачи, към момента имат комфортен аванс от 10 пункта на първото място. Вторият Анжер е с 22, Каен е с 21, а Олимпик (Лион) и Сент Етиен са с по 19, като тези отбори още не са изиграли срещите си от първенството.

Рен е със 17 точки на седмата позиция. ПСЖ постигна седма поредна победа в Лига 1 и изглежда уверен в спетелването на четвърта поредна титла.

Златан Ибрахимович прекрати серията си от пет мача за първенство, в които се разписваше незименно, но това не попречи на триумфа на шампионите.

Angel Di Maria Goal Rennes 0-1 PSG Ligue 1 30...by EntertainmentLive