ПСЖ пречупи Лил с гол от засада

снимка: twitter.com

Пари Сен Жермен се върна към победите във френската Лига 1, след като надви Лил с 3:1 на "Парк де Пренс" в двубой от 17-ия кръг на шампионата. По този начин играчите на Унай Емери дръпнаха с цели 12 точки пред втория Лион, който има мач по-малко. Лил пък прекрати серията си от две поредни победи и е чак 17-и с 18 точки.

В 28-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Анхел ди Мария, но голът не трябваше да бъде отчетен заради засада. Хавиер Пасторе подаде към Килиан Мбапе на десния фланг, а при паса французинът бе зад бранителите на Лил. Той центрира към Ди Мария, а аржентинецът се разписа с глава за 1:0.

В началото на втората част Хавиер Пасторе удвои аванса на парижани след хубава комбинация в атака. Верати открадна топката в центъра и я пусна към Кавани, уругваецът я даде на Ди Мария, а той, от своя страна, изведе Пасторе. Аржентинецът не сгреши сам срещу вратаря на гостите.

В 86-ата минута Анвар Ел-Гази даде надежди на гостите, след като намали резултата. Надеждите обаче не бяха достатъчни, тъй като в последната минута на редовното време Килиан Мбапе оформи крайното 3:1.