ПСЖ пак се спаси от загуба в края

С късен гол на Кристоф Жайе отборът на Пари Сен Жермен измъкна 2:2 като гост на Каен в мач от 28-ия кръг на френското футболно първенство.

Столичани събраха 59 точки и увеличиха аванса си на върха на класирането на 2 точки пред Монпелие, който загуби с 0:1 гостуването си на Нанси. Жайе се разписа след подаване на Жереми Менез в даденото от съдията продължение.

Преди това борещият се за оцеляване Каен на два пъти повеждаше в резултата. Пиер-Ален Фро изведе домакините напред в 54-ата минута, след като засече отблизо подаване на Ливио Набаб.

Две минути по-късно Хавиер Пасторе изравни след лошо изчистване на защитниците на съперника.

Каен отново поведе в 71-ата минута, когато Тома Юрто вкара с глава след центриране от корнер на Фредерик Бюло.

"Резултатът е добър за нас, защото можеше и да загубим. Каен ни създаде доста проблеми и не ни позволи да развием играта си. Точката е важна в борбата за титлата. Надявам се обаче да играем по-добре в следващия ни мач", коментира наставникът на парижани Карло Анчелоти, който все още няма загуба на кормилото на отбора.

Преследвачът Монпелие допусна първо поражение за годината, информира БТА. На стадион "Марсел Пико" гостите останаха с човек по-малко в 43-ата минута, когато Виторино Илтон беше изгонен с директен червен картон за груб фаул срещу Бакари Траоре.

След час игра Монпелие остана с девет души на терена, след като резервата Бенжамен Стамбули също беше отстранен за нарушение срещу Лосеми Карабуе в наказателното поле. Андре Луис реализира отсъдената дузпа и донесе безценната победата на домакините в борбата за оставане в елита.

Олимпик Лион победи Сент Етиен с 1:0 като гост и измести съперника от четвъртото място в класирането. Батефимби Гомис реализира единственото попадение с мощен удар от 25 метра в 81-ата минута.

Надеждите на Олимпик Марсилия отново да се класира в Шампионската лига претърпяха нов удар след домакинско поражение с 1:2 от заплашения от отпадане Дижон. Четири дни след като отстраниха Интер на осминафиналите на най-престижния европейски клубен турнир, възпитаниците на Дидие Дешан се провалиха на "Стад Велодром".

Лоик Реми изведе домакините напред в 11-ата минута, но Юнус Сантхар изравни в средата на полувремето В 79-ата минута преотстъпеният от лондонския Челси Гаел Кукута донесе успеха на гостите от дузпа, а Никола Нкулу беше отстранен за нарушението срещу Коро Коне в наказателното поле.