ПСЖ пак мачка в мач със сменен съдия, рекорд и спукана топка (ВИДЕО)

Френският шампион Пари Сен Жермен продължава да доказва, че и този сезон ще бъде без конкуренция в първенството, след като постигна рутинен успех с 3:0 като гост на Ница и увеличи преднината си на първото място след 17 кръга на цели 16 точки.

Двубоят бе белязан от два куриозни момента, както и от голов рекорд на Златан Ибрахимович – в 48-ата минута главният съдия получи контузия и трябваше да бъде заменен от четвъртия рефер, а в 73-ата топката буквало се спука и играчите продължиха двубоя с нова.

Резултатът бе открит в 35-ата минута от Единсон Кавани, който с елементарно докосване на празна врата на метър от голлинията се възползва от отлично подаване на Ибрахимович. Шведът направи чудесно двойно подаване с Блес Матюйди, с едно движение елиминира трима бранители на домакините и центрира успоредно на голлинията за непокрития на далечната греда Кавани.

В 42-ата минута интригата на практика свърши, защото центриране на Кавани към далечната греда за връхлитащия Ибрахимович доведе до дузпа за нарушение на Никлас Хулт срещу шведа. Резултатът бе дузпа и червен картон за защитника на Ница, като Ибра реализира отсъдения 11-метров наказателен удар за 0:2.

С чудесен диагонален удар от малък ъгъл в 61-ата минута Ибрахимович оформи крайното 0:3 и реализира 12-ия си гол в Лига 1 от началото на сезона. Той вече има 86 на сметката си и с това стана водещият голмайстор в историята на ПСЖ в първенството, изпреварвайки Мустафа Дахлеб.

След като бе заменен малко преди края, шведът зарадва млад фен на трибуните, инструктирайки стюард да му подари фланелката от мача.

ПСЖ е повече от убедителен лидер с 45 точки – 16 повече от втория Каен, който приема Лил в събота, докато Ница е пети с 25 пункта.

Highlight OGC Nice 0-3 Paris Saint Germain...by vid-526bet