ПСЖ отстрани Бате Борисов след нулево равенство и повече голове отбелязани на чужд терен

Отборът на ПСЖ отстрани тима на БАТЕ Борисов след нулево равенство в срещата между двата тима играна в Париж. Първият двубой между съперниците, който се проведе в Беларус, завърши при резултат 2:2 и по този начин с повече голове отбелязани на чужд терен парижани се класираха за 1/8 финалната фаза на Лига Европа.

 

Двубоят във Франция бе добре изигран тактически от домакините, който не се хвърлиха в атака, беларуският тим също игра предпазливо като в края на срещата тимът на БАТЕ Борисов се опита да стигне до гол, който да го класира напред в турнира, но това не се случи и след равенство 0:0 и общ резултат от двата сблъсъка 2:2 отборът на ПСЖ се преодоля 1/16 финалната фаза на турнира.

 

На 1/8 финалите френският тим ще се изправи срещу отбора на Бенфика, който отстрани тима на Щутгарт.