ПСЖ и Монако без грешка за Купата на Лигата

Защитаващият титлата си Пари Сен Жермен победи с 3:1 като гост Аячо и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Лигата във Франция.

Лил и Мoнако също продължават напред след успехи след изпълнение на дузпи съответно над Бордо и Олимпик Лион.

Старши треньорът на ПСЖ Лоран Блан пусна в игра втория отбор, въпреки двете поредни загуби на тима. Златан Ибрахимович, Тиаго Силва и Тиаго Мота бяха оставени да почиват. ПСЖ допусна загуби от Барселона в Шампионската лига и от Гинган в първенството на Франция през миналата седмица.

Столичани изоставаха с 0:1 на полувремето, но с три гола през втората част си осигуриха успеха. В 26-а минута домакините получиха възможност да изпълняват дузпа, превърната в гол от Йоан Кавали. В 54-та минута Единсон Кавани изравни. В 79-а Серж Орие изведе гостите напред, а крайното 3:1 оформи резервата Жан-Кристоф Баебек седем минути преди края.

Без контузения Димитър Бербатов Монако победи финалиста от миналия сезон Олимпик Лион с 5:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 0:0, а продълженията 1:1.

Яник Ферейра Караско откри резултата в 97-та минута, давайки аванс на Монако, но Александър Лаказет изравни в 115-а. Вратарят на Монако Мартен Стекеленбург спаси дузпата на Жордан Фери и донесе победата на своя тим.

Лил и Бордо също трябваше да определят победителя помежду си чрез дузпи след 1:1 в редовното време и продълженията. До победата стигна Лил след пропуск на Мариано при деветото изпълнение.

В останалите срещи Сент Етиен се наложи над Лориен с 1:0, Гинган постигна пета поредна победа във всички турнири, след като елиминира Арл-Авиньон след 2:0, а Рен победи Кретей с 1:0.