ПСВ се докопа до точка срещу Твенте

Отборът на ПСВ Айндховен, съперник на българския шампион Лудогорец Разград в група "В" на Лига Европа, се добра трудно до трето поредно равенство в холандското първенство по футбол, след като стигна завърши при резултат 2:2 в гостуването си на Твенте в среща от шестия кръг на Ередивизи.

Бившият отбор на националния страж Николай Михайлов поведе с попадение на Шардра Ехан в 17-та минута на мача, а ПСВ стигна до изравняване на резултата след малко повече от час игра, когато точен беше Жоржино Вайналдум.

Куинси Промес даде отново аванс на Твенте в само четири минути след гола на гостите, които обаче успяха отново да изравнят и да спечелят точката.

Точен за крайното 2:2 беше Мемфис Депай в 83-та минута. След трите поредни равенства срещу отборите на Твенте, Камбуур и Хераклес, ПСВ се намира на второ място в генералното класиране, изоставайки с една точка от лидера Цволе.

Аякс е трети с допълнителна точка пасив, а Твенте е на четвъртото място и далеч от лидерите.

Старши треньорът на ПСВ - Филип Коку, заложи на следния състав: Жерон Цьот, Джефри Брума, Джетро Вилемс, Йорит Хендрикс, Джошуа Бенет, Джи-сун Парк (67-Закария Бакали), Стайн Шаарс, Адам Маер (67-Ола Тойвонен), Жоржино Вайналдум, Тим Матавз (79-Юрген Локадия) и Мемфис Депай.