ПСВ на 1/2-финал за Купата, Манолев с цял мач (видео)

снимка: Guliver/Getty Images

ПСВ Айндховен се класира за 1/2-финалите на турнира за Купата на Холандия, след като снощи "филипсите" постигнаха измъчен успех с 3:2 при домакинството си на Нек Неймеген. Всичките 5 гола в срещата паднаха през първите 45 минути, а българският национал Станислав Манолев изигра пълни 90 минути за ПСВ.

Дрийс Мертенс откри резултата за ПСВ в 5-та минута, но 10 минути по-късно Ник ван дер Велден изравни. Само в рамките на две минути между - между 41-та и 43-та домакините поведоха с 3:1 след голове на Тим Матавж и Кевин Строотман. В добавеното време на първото полувреме Ласе Шоне намали на 2:3, с което оформи и крайния резултат.

През втората част и пред двата отбора имаше някои шансове за попадение, но до нов гол така и не се стигна, което и даде път на ПСВ за финалната четворка в надпреварата.

За 1/2-финалите на турнира за Купата на Холандия вече се класираха отборите на Хееренвеен, Хераклес и АЗ Алкмаар, като предстои да бъде теглен жребий за полуфиналните битки. Мачовете от тази фаза ще бъдат изиграни в края на март, като финалът е насрочен за 8 април.

ПСВ Айндховен е 8-кратен носител на трофея, като за последно "филипсите" триумфираха през 2005 година, когато разгромиха с 4:0 тима на Вилем II.