ПСВ и Манолев тръгнаха с фалстарт в Холандия

снимка: Guliver/Getty Images

ПСВ Айндховен и българският национал Станислав Манолев започнаха с поражение новия сезон в холандската Ередивизи, след като днес "филипсите" претърпяха поражение с 1:3 при гостуването си на АЗ Алкмаар в среща от 1-ия кръг.

Станислав Манолев започна като титуляр за ПСВ и остана на терена през всичките 90 минути на двубоя, но не успя да помогне на своя тим за избегне загубата.

Три от четирите попадения в мача паднаха още през първата част, като след 40 минути игра Алкмаар вече имаше два гола аванс на сметката си. Мартенс откри за домакините в 26', а в 40' Виргевер изравни.

Възпитаниците на Фред Рутен все пак успяха да намалят резултата в даденото от съдията продължение на първата част, когато Мертенс върна "филипсите" в мача.

През второто полувреме обаче Манолев и компания така и не успяха да намерят отново път към пазената от Алварадо врата, а всичко приключи десет минути преди края, когато американският национал Джоузи Алтидор отбеляза първия си гол в холандския футбол, оформяйки крайното 3:1 в полза на АЗ Алкмаар.

Така ПСВ стартира с фалстарт новата си кампания в Ередивизи, а по-късно днес играят шампионът Аякс и Твенте на Николай Михайлов.