ПСВ без Манолев на крачка от плейофите в Шампионската лига

ПСВ Айндховен спечели с 2:0 първия двубой от третия квалификационен кръг на Шампионската лига срещу белгийския Зулте Варегем.

За холандците не игра българският национал Станислав Манолев, който дори не бе в групата за двубоя на "Филипс Стейдиъм".

Иначе точни за възпитаниците на Филип Коку бяха Мемфис Депай в 61-та минута и Юрген Локадия в 75-та. Домакините бяха по-настоятелният тим през целия двубой и заслужено взеха победата, която им осигурява сериозно предимство преди реванша на белгийска земя.

Олимпик Лион пък се наложи с минималното 1:0 над Грасхопър във Франция с попадение на Милан Бишевац в 64-та минута и остави сериозна интрига за реванша в Швейцария след седмица.

Зенит също взе минимален аванс над миналогодишния участник в груповата фаза на Шампионската лига Нордселанд, с разликата, че победата с 1:0 за руснаците дойде в Дания. В герой за гостите се превърна Александър Кержаков в 49-та минута и направи задачата пред датчаните на реванша сложна.

Валентин Щокр в 39-та минута донесе скромна преднина за швейцарския шампион Базел над Макаби Тел Авив. Тимът, който се бе прицелил в българския национал Иван Иванов срещна сериозна съпротива от първенеца на Израел и предвид добрите игри на евреите в Европа от началото на сезона, може рано-рано да се прости с надеждите за участието в груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

Доста завързан се очертава и реваншът между Динамо Загреб и Шериф Тираспол. Тази вечер на "Максимир" хърватите се измъкнаха в 89-та минута, когато Анте Рукавина успя да отбележи за успеха с 1:0. През почти целия двубой домакините държаха инициативата, но молдовците имаха своите шансове и въпреки, че изпуснаха равенството в края, ще се опитат да се възползват от тях на реванша. За Шериф от 57-та минута игра бившият нападател на Левски и Литекс Исмаил Иса.

Не толкова интересен изглежда реваншът между Шкендербеу и Шахтьор Караганди в Албания. По-рано днес казахстанският тим продължи с впечатляващото си представяне в Шампионската лига и след като преди седмица изхвърли БАТЕ Борисов от надпреварата, сега удари съперника си с 3:0.

Двубоят се игра на "Астан Арена", където и нашият Ботев (Пд) игра преди по-малко от месец, ако на реванша не се случи някакво чудо, Казахстан ще има отбор най-малкото в групите на Лига Европа през този сезон. Точни за домакините тази вечер бяха Джидич, Муртазаев и Хижниченко.

Аустрия Виена надви скромния исландски Хафнарфьордур с 1:0. Попадението реализира Даниел Ройер в 25-та минута. Самото достигане на исландците до тук бе една от изненадите на миналия кръг в Шампионската лига, а след добрия турнирен резултат тази вечер, те имат всички шансове на реванша да хвърлят една от големите бомби в надпреварата.

Виктория Пилзен натупа с 4:0 като гост естонския Номе Калю в един от малкото мачове, чиито реванши излгеждат предрешени. Хеттрик за чехите направи Мариан Чишовски, а Михал Дуриш добави едно попадение за разгромния успех.

Стяуа също излгежда сигурен участник в плейофната фаза след успе с 2:0 над Динамо Тбилиси в Грузия. И двата гола за румънците наниза Габриел Янку, съответно в 64-та и 80-та минута.

ПАОК пък разочарова феновете си изпълнили стадион "Тумба" в Солун и падна с 0:2 от Металист Харков. И тук голмайсторът бе един - Марко Девич, който в 43-та минута даде аванс на своите от дузпа, а в 72-та оформи крайния резултат.