Първи гол и победа за Черно море за радост на "Тича"

Черно море постигна първа победа в първенството, след като пред собствена публика успя да победи Локомотив /Пловдив/ с минималното 1:0. Победното попадение бе и първото за "моряците" в новия шампионат.

Преди началото на срещата се наложи старши треньорът на Черно море Георги Иванов да направи промяна в предварително обявения стартов състав.

На мястото на Тодор Паланков, който получи контузия при загрявката, срещата започна Еденилсон Бергонси. През първата част играта н на двата отбора бе равностойна, но и домакините и гостите трудно стигаха до сериозно голово положение.

Първата сериозна ситуация в мача бе в 4-та минута, когато Габриел до Кармо стреля опасно по диагонал от ляво, но топката премина на сантиметри в аут. В 17-та минута Бекир Расим стреля много опасно от пряк свободен удар от над 30 метра, но вратарят на гостите Йордан Господинов изпусна топката.

При последвалото меле домакините имаха претенции за дузпа, но според съдията нарушение нямаше. В 44-та минута домакините имаха нова възможност за попадение след страхотно изпълнение на странична ножица от Еденилсон Бергонси, но топката излезе в аут.

В 51-та минута домакините отново бяха близо до попадение. След грешка в отбраната на гостите топката попадна у Симеон Райков, който центрира много опасно, но играч на Локомотив изпревари Стенли Окоро и изчисти в корнер.

В 62-та минута Симеон Райков стреля по земя към вратата на Локомотив, но топката попадна в ръцете на вратаря Йордан Господинов. В 66-та минута вратарят на домакините Георги Китанов спаси сигурен гол след като отрази много опасен удар на Мартин Камбуров.

Две минути по-късно Симеон Райков засече с глава топката в мрежата на Локомотив за 1:0 след центриране отляво на Михаил Венков, посочва БТА.