Първата сензация в Серия А е факт

Отборът на Киево поднесе първата по-голяма изненада за новия сезон в Серия А, след като днес тимът от Верона шокиращо спечели с 1:0 визитата си на кандидат шампиона Наполи в среща от втория кръг.

Единственият гол в мача отбеляза бившият нападател на Барселона Макси Лопес, който се разписа в началото на втората част. Преди почивката пък домакините пропуснаха и дузпа в своя полза, след като Франческо Барди спаси изстрела от бялата точка на Гонсало Игуаин.

Така Наполи допусна първо поражение за новия сезон и остава с актив от три точки на сметката си, докато Киево записа първи успех след загубата от шампиона Ювентус в първия кръг.

Още в 2' домакините успяха да застрашат вратата на своя съперник, но Гонсало Игуаин не успя да завърши след подаване на капитана Марек Хамшик. В 13' Ел Пипита остави топката за Инсине, но ударът на италианския национал бе блокиран от Сезар. Секунди по-късно Игуаин също стреля, но Барди не бе затруднен.

По-силното начало на Наполи в срещата даде резултат в 26', когато "адзурите" спечелиха и правото да изпълнят дузпа. Сезар фаулира Хосе Кайехон в наказателното поле на Киево, което и доведе до единадесетметров наказателен удар в полза на домакините. Зад топката застана Гонсало Игуаин, но Барди успя да спаси с вещина изстрела от бялата точка на аржентинеца.

4113432

В 32' "летящите магаренца" отговориха, като Киево за малко не излезе напред в резултат. Макси Лопес получи отличен пас от Фрей и стреля акробатично, но топката срещна една от гредите зад Рафаел. Четири минути по-късно Инсине отново опита да отбележи за Наполи, но и този път Барди се намеси.

Втората част стартира отлично за гостите от Верона, които успяха да открият само четири минути след почивката. Макси Лопес получи добър пас от Изко и с левия крак преодоля Рафаел за 0:1.

Постепенно Наполи започна да затяга обръча около вратата на Франческо Барди, докато гостите нямаха нищо против да се защитават с все повече сили. В 61' пред "адзурите" се откри чудесен шанс, но Игуаин и Кулибали като по чудо се разминаха с топката на чиста позиция.

4113433

Двубоят на "Стадио Сан Паоло" навлезе в заключителните си десет минути, а за пълен ужас на тифозите в Неапол, техните любимци така и не успяваха да превземат вратата на далеч по-скромния си опонент. Не помогна и включването в игра на белгийския национал Дрийс Мертенс, който също не успя да пробие дисциплинираната отбрана на веронци.

Стерилността в атаката на Наполи се запази и до последния съдийски сигнал на двубоя, който далеч от очакваното дойде при краен резултат 0:1 в полза на Киево. Така воденият от Рафаел Бенитес състав загря лошо за първия си двубой от Шампионската лига следващата седмица, докато Киево зарадва тифозите си със страхотен успех на един от най-негостоприемните стадиони в Италия.