Провал за женската щафета на САЩ в Берлин

снимка: АП

Неволите с щафетата в лагера на САЩ на световното първенство по лека атлетика в Берлин продължават.

 

След като вчера мъжката щафета на 4 х 100 метра на "янките" бе дисквалифицирана, поради неправилно подаване на палката, днес жените не успяха да завършат полуфиналната серия и отпаднаха за финала.

 

В днешното полуфинално бягане в немската столица, бягащата на трети пост Лий се контузи тежко при приемането на палката от Андерсън, като се строполи на пистата и се хвана за лявото бедро. Така американската щафета при жените приключи участието си на шампионата, оставяйки САЩ съвсем без представители в щафетната борба.

 

С най-добър резултат за финала се класира квартета на Ямайка, следван от Бахама, Тринидад и Тобаго, Германия, Колумбия, Великобритания, Бразилия и Русия.