Пропусната дузпа и нелеп вратарски гол подариха точка на Етър на "Герена" (ВИДЕО)

Абсурдна вратарска грешка на стража на Левски Николай Кръстев донесе важна точка за гостуващия Етър в двубой от 25-ия кръг на Първа лига, приключил при резултат 1:1. Попадението на Велко Батрович след подаръка от вратаря на "сините" можеше да се окаже дори победно, ако Сержиу Буш не бе възстановил паритета на "Герена" в 72-ата минута.

В 94-ата минута домакините пропуснаха да направят пълен обрат и да стигнат до победата след  пропуск на Филипе Нашименто от дузпа. Така отборът на Делио Роси записа само точка в актива си и е на трета позиция с 50 пункта. Етър пък е на предпоследното 13-о място с 21 точки.

Левски започна срещата изключително активно и до 5-ата минута вече можеше да води с 2:0. Три минути след началото на мача Паулиньо влезе на скорост в наказателното поле, но бе затворен от стража на Етър и подаде към Кабрал. Защитата на "болярите" обаче вече се бе върнала на мястото си и не позволи резултатът да бъде открит.

Две минути по-късно „сините“ имаха нова чиста ситуация пред вратата на Етър. Паулиньо изведе Ривалдиньо в наказателното поле, но нападателят стреля право в тялото на вратаря Христо Иванов.

В 14-ата Нашименто опита акробатично изпълнение, но след удара му със странична ножица топката премина над напречната греда.

В 37-ата минута Бадара отвърна, завършвайки опасна акция на „болярите“, но не успя да порази вратата на Николай Кръстев. Чавдар Ивайлов подаде към своя съотборник, а той стреля, но топката срещна гредата за късмет на домакините.

26-кратните шампиони натиснаха още в началото на втората част, като Роман Прохазка по чудо не отбеляза във вратата на Христо Иванов. В 52-ата минута той стреля мощно от границата на пеналта, но стражът на Етър плонжира и спаси с невероятен рефлекс.

В 59-ата Жорди Гомес центрира опасно към наказателното поле, като първоначално Иванов улови без проблем, но след това изпусна топката. За негово щастие, нито един футболист на Левски не успя да се възползва от грешката му.

Такава обаче направи колегата му Николай Кръстев 2 минути по-късно, а "болярите", за разлика от Левски, се възползваха и откриха резултата. След центриране отдясно стражът на домакините изпусна топката по елементарен начин, а Батрович се разписа за 1:0 отблизо.

В 72-ата обаче домакините намериха отговор чрез влезлия като резерва Сержиу Буш. „Сините“ организираха добра атака чрез пробив на Паулиньо и пас към нападателя. Първоначално Христо Иванов улови топката, но при добавката румънецът не сбърка и изпрати топката в мрежата за 1:1.

В 93-ата Левски бе на път да осъществи пълен обрат, след като получи 11-метров наказателен удар за нарушение на Пашов срещу Паулиньо в пеналта. Нашименто застана зад бялата точка, но изпълнението му бе повече от слабо и той пропусна да донесе пълния комплект точки за 26-кратните шампиони.

В последния кръг от редовния сезон Левски гостува на ЦСКА-София на 18 март, а в същия ден (неделя) "болярите" на Красимир Балъков посрещат лидера Лудогорец.