Пропуските пак лишиха Интер от победата

Интер изпусна отличен шанс да се изравни на третото място в италианската Серия А с Наполи, след като стигна само до равенство 1:1 като гост на един от отборите в долната половина на таблицата – Болоня.

„Нерадзурите“ допуснаха елементарен гол в 12-ата минута, след като бяха хванати неподготвени от скоростна контраатака на домакините, завършена с точен изстрел от Панайотис Коне.

До края на първото полувреме Интер изпусна няколко отлични положения за изравняване, като на почивката резултатът остана непроменен. Все пак, Джонатан Морейра се разписа в 51-ата минута след рикошет и направи 1:1 – грандът от Милано бе загубил последните си 6 срещи от Серия А, в които е изоставал на полувремето, което беше избегнато днес.

Също така "нерадзурите" са непобедени като гост в Калчото вече 7 поредни мача и гонят върховото постижение на Рома, което към момента е 9 мача. За втори път през кампанията в Серия А тази година (предишният беше при загубата с 0:3 от Рома) Интер в нито един момент от мача не водеше в резултата - само Рома и Ювентус могат да се похвалят с по-малък брой подобни срещи (по веднъж).

Интер обаче не се възползва от изненадващата загуба на Наполи от Парма с 0:1 вчера, за да се залепи за тима на Рафаел Бенитес преди дербито между двата тима следващия уикенд. „Нерадзурите“ имат 26 точки и изостават с 2 от неаполитанците, а Болоня е с 11 пункта на 17-то място.

4047195

Интер можеше да увеличи преднината си пред Фиорентина и Верона, които също регистрираха поражения в своите срещи от 13-ия кръг на Серия А. Отборът на Николай Михайлов загуби за първи път като домакин от градския съперник Киево с 0:1, а днес „виолетовите“ бяха надвити при визитата си на Удинезе също с минимален резултат.

Исторически погледнато Болоня е един от неудобните съперници на Интер, защото „нерадзурите“ са губили 28 пъти, а са спечелили 34 в 86-те двубоя помежду им. Последният успех на Болоня над Интер обаче е през 2002-ра година – 2:1, като оттогава „черно-сините“ от Милано са излизали победители в 7 от 8-те мача преди днешния.

Късметът определено не беше на страната на възпитаниците на Валтер Мацари, които за пореден път през сезона станаха жертва на големия брой пропуски на сметката си. На два пъти гредата спасяваше домакините – Фреди Гуарин от пряк свободен удар в самия край на първото полувреме разтресе напречния стълб, а същото направи и Жуан Жесуш в добавеното време на втората част, само че от воле от 10-ина метра разстояние.

4047193

Родриго Паласио, който е водещ реализатор на Интер през сезона със 7 попадения, този път разочарова като пропусна сам срещу вратаря Джанлука Курчи веднага след откриването на резултата от страна на Панайотис Коне.

Страхотен карамбол в наказателното поле на домакините в 41-ата минута приключи с неточни изстрели на празна врата на Сафир Тайдер и Гуарин, а след почивката добрите намеси на Курчи попречиха на гостите да осъществят пълен обрат.

Най-сериозното положение преди гредата на Жесуш бе изстрел с глава на резервата Роландо в 90-ата минута, който вратарят на Болоня отрази майсторски и в крайна сметка резултатът остана непроменен – 1:1.