Пропуски и грешки не позволиха на Левски да спечели срещу Лех

снимка: levski.bg

Тимът на Левски завърши наравно 2:2 с полския Лех Познан в петата си контрола от подготвителния лагер на турска земя.

И двата гола за "сините" отбеляза Валери Домовчийски, като веднъж таранът се разписа от дузпа, а скоро след това пропусна и втора. Точни за поляците пък бяха Убипарип и Йевтич, който се разписа след сериозна грешка на новото попълнение Емил Нину.

Левски можеше и да спечели проверката, но Луис Педро направи фрапантен пропуск при резултат 2:1 в началото на втората част.

Наставникът на „сините“ Стойчо Стоев заложи на Йоргачевич под рамката на вратата, докато Прохазка, Белаид, Нину и Веселин Минев започнаха в отбрана за българския тим. Борислав Цонев и Георги Сърмов оформиха двойка вътрешни халфове, а Мигел Бедоя, Божидар Краев и Луис Педро подпомагаха активно централния нападател Валери Домовчийски.

Още в 10' Левски получи правото да изпълни дузпа, след като Божидар Краев бе повален в наказателното поле на Лех. Зад топката застана Валери Домовчийски, който бе безпогрешен от бялата точка и даде аванс на „сините“ - 1:0.

Авансът на Левски бе заличен само седем минути по-късно, когато Лех реализира за 1:1. Поляците разиграха добра акция по десния фланг на атаката, а Убипарип преодоля Йоргачевич, възстановявайки равенството.

В 32' обаче се стигна и до втора дузпа в полза на българския отбор. Този път фаулиран в пеналтерята бе Луис Педро, но този път изстрелът на Валери Домовчийски бе отразен от вратаря на Лех Гостонски.

Четири минути по-късно обаче централният нападател на „сините“ се реваншира за пропуска си. Домовчийски засече добро центриране на Мигел Бедоя и с глава заби топката в мрежата на поляците за 2:1.

На почивката Стойчо Стоев извърши само една промяна в своя стартов състав, като Георги Сърмов отстъпи мястото си на Радослав Цонев. Още в 46' пък Борислав Цонев можеше да отбележи и трети гол, но младият халф не успя да реализира с изстрел от въздуха.

В 62' Левски трябваше да води с вече две попадения на сметката си, но Луис Педро направи фрапантен пропуск. Холандецът получи подаване от Боби Цонев и се озова на чиста позиция, но не успя да отбележи във вратата на Лех.

Петнадесет минути преди края българите бяха наказани за пропуските си, защото Лех отново стигна до равенството в срещата. Новото попълнение Емил Нину допусна сериозна грешка в отбрана, а Дарко Йевтич се възползва и успешно реализира за крайното 2:2.