Пропуск от дузпа лиши Ювентус от успех над храбрия Чезена (ВИДЕО)

Отсъствието на наказания водещ голмайстор на Серия А Карло Тевес не повлия негативно на реализаторската мощ на Ювентус, но шампионите стигнаха само до равенство 2:2 като гости на Чезена и пропуснаха шанса да дръпнат още повече на втория в класирането Рома след 23-ия кръг.

Пропуск от дузпа на Артуро Видал в 81-ата минута попречи на „Старата госпожа“ да стигне до трето попадение, но домакините заслужиха точката с великолепно представяне срещу най-стабилната гостуваща защита в европейския елит.

След като по-рано днес Рома разочарова и направи равенство 0:0 с последния Парма на „Олимпико“, Ювентус остава със седем точки аванс пред „вълците“, увеличавайки актива си на 54 пункта.

Чезена е предпоследен с 16 пункта, като остана без успех над „бианконерите“ от 1987-ма година насам, но със сигурност ще отпразнува равенството като победа.

Чезена изненадващо, но напълно заслужено поведе в резултата в 17-ата минута, и то при четвъртия си точен удар към вратата на Джанлуиджи Буфон. Само за малко повече от четвърт час игра националният вратар на Италия бе обстрелван по-често, отколкото във всички останали първи полувремена на мачовете от началото на сезона.

Защитата на Ювентус, гордееща се с най-малко допуснати голове при гостувания от отборите в топ 5 първенствата на Европа – само 4 – бе разкъсана за пореден път от контраатака на домакините, след като Андреа Пирло загуби топката в средата на терена.

Грегори Дефрел, опропастил две чисти положения по-рано, открадна кълбото от Пирло и се понесе в предни позиции по дясното крило, след което пусна топката в средата за нахлуващия в пеналтерията Милан Джурич. Нападателят се нагласи да стреля с левия крак и прати кълбото под плонжа на Буфон за 1:0.

Дефрел на два пъти провокира отлични намеси от стража на Ювентус малко преди отбелязването на гола, като най-сериозният му пропуск бе в 10-ата минута, когато Леонардо Бонучи с невнимателно действие му предостави кълбото в наказателното поле, но Дефрел не можа да преодолее Буфон по диагонала.

Ювентус реагира подобаващо на предизвикателството, след като проспа първите минути на двубоя и имаше късмет, че изоставаше само с едно попадение. Алваро Мората осъзна, че в отсъствието на наказания за натрупани жълти картони топ реализатор Карлос Тевес именно той ще трябва да изнася тежестта в атаката.

След неуспешен шут по диагонала отдясно в наказателното поле бившият нападател на Реал Мадрид успя да се разпише за шести път от началото на сезона в 27-ата минута, възползвайки се от отлично центриране в пеналтерията на Пол Погба отляво – 1:1.

Ювентус не спря да търси още голове преди края на първото полувреме и сполучи при идентична ситуация след центриране в наказателното поле от левия фланг. Този път Мората бе в ролята на асистент, след като успя да си намери позиция да сервира топката в пенала, а Фернандо Йоренте остави кълбото да стигне до включилия се от по-задна позиция Клаудио Маркизио, който разпечата за втори път вратата на домакините – 1:2.

В 65-ата минута Чезена можеше да стигне до равенството, след като първо Франческо Рендзети не можа да насочи извеждащия си пас към непокритите си съотборници на добра стрелкова позиция, а секунди по-късно Францо Бриенца стреля мощно от воле, но над вратата.

Упорството на домакините обаче бе възнаградено в 69-ата минута, когато добро центриране отляво стигна до Джурич в наказателното поле, а той свали топката за Бриенца, който този път не сбърка и с топовен изстрел от дъгата не остави шанс на Буфон – 2:2.

В 80-ата минута Юве получи златна възможност да спечели срещата с изпълнение на дузпа, отсъдена за игра с ръка на Стефано Лучини. Защитникът първо задържа видимо Фернандо Йоренте, докато испанецът изпълняваше задна ножица, а после с протегната нагоре лява ръка блокира топката, с което не остави избор на съдията и той посочи бялата точка. Артуро Видал обаче не можа да намери очертанията на вратата, пращайки кълбото встрани от дясната греда от 11-те метра.