Проклятие върху Луис Суарес в Примера дивисион?

Уругвайският нападател на Барселона Луис Суарес – закупен за рекордните за клуба 94 милиона евро – все още не може да отбележи първия си гол за каталунците в испанската Примера дивисион.

Суарес по-рано миналата седмица се разписа при победата над АПОЕЛ (Никозия) в Шампионска лига и най-накрая прекрати головата си суша с екипа на „блаугранас“. В първенството обаче уругвайският стрелец все още не може да се отчете с попадение, въпреки че постоянно има добри възможности да го направи.

Трябва да се подчертае, че снощи в дербито с Валенсия на „Местая“ от 13-ия кръг на Ла Лига Суарес откри резултата в края на първото полувреме, но голът му бе неправилно отменен заради несъществуваща засада.

В последствие с гол на Серхио Бускетс в 94-ата минута Барселона спечели драматично с 1:0, но преди това именно Суарес имаше няколко великолепни шанса да развали прокобата над себе си в шампионата на Испания.

Носителят на Златната обувка за голмайстор номер 1 на Европа за миналия сезон все още не може да открие головата си сметка в Примера дивисион. Вижте видео с всички изяви на Луис Суарес с екипа на Барселона в дербито с Валенсия късно снощи.