Пробуждането на Неймар донесе нов успех на Барса

Бразилското чудо на Барселона Неймар за втори пореден двубой взриви трибуните на “Камп Ноу“, след като тази вечер бе в центъра на вниманието при победата на неговия тим с 2:1 над коравия Виляреал в мач от 16-ия кръг на Примера дивисион.

В отсъствието на Лионел Меси новото попълнение на тима вкара и двата гола, като първият бе от дузпа половин час след началото на мача, а втория в 68' със страхотна атака. Между неговите попадения Виляреал поддържаше интригата с гола на Мусакио в 48'.

През седмицата пък Неймар се отличи с хеттрик и брилянтно представяне срещу Селтик при победата с 5:0 над шотландския гранд. Освен това той е първият футболист в Примера, който има 10 гола и 10 асистенции до момента през сезона.

Иначе срещата беше трудна за Барселона, но каталунците единствени измъкнаха трите точки от “жълтата подводница“, след като Реал и Атлетико Мадрид сбъркаха, макар и като гости – съответно 2:2 и 1:1.

Благодарение на 3-те точки “блауграна“ вече има 43 точки, като отново дръпна с три пред Атлетико, който е с мач по-малко. Реал Мадрид пък остава на 5 точки от върха след грешната стъпка днес срещу Осасуна.

Изненадата в състава на домакините беше включването на Алекс Сонг, който зае мястото на Шави, а това си пролича в големи периоди от срещата, като Барселона атакуваше плахо, особено през първото полувреме. Жорди Алба от своя страна се завърна в състава на Барселона и игра много силно.

Въпреки сравнително слабото си представяне Сонг се отчете с първата опасност в мача, след като тресна гредата още в 6'. Като цяло обаче добрите атаки на Барселона приключваха пред наказателното поле.

Все пак натискът си каза думата и в 28' Гаспар игра с ръка в наказателното поле, като реферът веднага показа бялата точка. Зад топката застана Неймар, който бе безпогрешен и откри резултата, а минималният аванс се запази до почивката въпреки по-разкрепостената игра на шампионите в заключителните 15 минути.

Студен душ обля “Камп Ноу“ само три минути след подновяването на играта, след като Мусакио надигра Бартра във въздуха при центриране, а топката бе насочена идеално в опразнения ъгъл на вратата – 1:1. Последва кратък натиск на гостите, но Джовани Дос Сантош не успя да накаже бившия си тим.

На терена се появи Шави, който замени Сонг, а натискът на Барселона се усили до степен, в която “жълтата подводница“ се пропука. Фабрегас изведе Алексис отлично зад защитата на противника, а чилиецът се прояви като джентълмен и вместо сам да завърши, подаде на Неймар, който отбеляза на празна врата.

До края на срещата Барселона можеше да спечели и с далеч по-убедителна разлика, но Неймар и компания изпуснаха куп положения, докато Виляреал така и не създаде положение, от което да падне изравнителен гол.