Приятелите на Бербо измъкнаха точка в 90-ата от родния му клуб! Грозни сцени бялязаха мача (ВИДЕО)

снимка: SPORTA.BG

Верея измъкна драматично равенство от Пирин в Благоевград - 1:1. Срещата бе първи плейоф за класиране в Лига Европа. реваншът е в събота в Стара Загора.

двубоят бе белязан от изкключително грозни сцени 10 минути преди края. Тогва Аймен Суда от "орлетата" фаулира зверски звездата на гостите Педро Еуженио. Потърпевшият се изправи и потърси саморазправа с виновника. Скупчиха се всички играчи, на терена нахлуха и треньорите. Стигна се до шамари и ритници преди ситуацията да бъде успокоена. Червени картони за изцепките получиха Аймен Суда и Педро Еуженио. Вторият първоначално видя само жълт цвят в ръката на рефера Станислав Ставров, но секунди по-късно незнайно защо получи и врори такъв - респективно червен картон.

Иначе мачът бе доста двуостър и интересен. Ветеранът Иван Цветков откри за Пирин от пряк свободен удар в 81-ата минута. В последната секунда на продълженията обаче Иван Бандаловски със странична ножица след корнер изравни и хвърли в дива радост щаба на старозагорчани.

Както е известно Пирин е родният клуб на Димитър Бербатов, а Верея му е на сърцето, защото начело на тима стоят тримата му най-близки приятели - Сашо Томаш, Косьо Мирчев и Тодор Кючуков. Иначе казано - приятелите на Митко шокираха насред Благоевград неговия роден отбор.

Именно Верея е вече фаворит за калсиране напред. В другия плейоф вчера Ботев разнебити и се изгаври с Берое в Битката за Тракия след 3:0 в Коматево.