Приказката продължава - година след като влезе в българския елит, Лудогорец записа "златен" требъл

Преди една година отборът на Лудогорец мечтаеше за класиране в топ 5 на българското първенство и едва ли някой е очаквал това, което се случи през последните 365 дни, включително и днес.

След като завоюваха Купата на България, станаха шампиони на страната и ще играят в Шампионска лига, тази вечер на стадион „Лазур" в Бургас възпитаниците на Ивайло Петев подпечатаха тези успехи със Суперкупата на България. Това стана факт, след като Лудогорец тотално надигра Локомотив Пловдив и победи с 3:1.

Това обаче бе напълно достатъчно, за да може отборът на Кирил Домусчиев да се поздрави с поредното си историческо представяне.

Още в 9-ата минута новото попълнение Кейшера отбеляза още в своя дебют, завършвайки чудесна комбинация между Гъргоров, Марселиньо и него. Даксон от пряк свободен удар изравни 2 минути по-късно.

Все пак по-добрата игра на Лудогорец даде нов аванс на тима от Разград - Емил Гъргоров се възползва от пас на Иванов и реализира победното попадение в 43-ата минута. В самия край на двубоя пък Марселиньо увенча силната си игра с красив прехвърлящ удар - 3:1.

Така, „зелените" могат да се насочат към тежката си битка срещу Динамо Загреб в предварителните кръгове на Шампионската лига със самочувствието, че още през първата си година в българския елит завоюва всичко, което можеше да бъде спечелено в България.

Локомотив Пловдив пък ще трябва за пореден път да се задоволи със сребърните медали, след като това се случи през май, когато „смърфовете" загубиха финала за Купата на страната именно срещу Лудогорец с 1:2.

Шампионите и носителите на Купата на България бяха много по-активни от своя съперник в началото на двубоя и това си пролича и на таблото с резултата. В 9-ата минута Емил Гъргоров чукна топката между двама защитници към Марселиньо, който овладя с гръб към вратата. От границата на наказателното поле той реши да подаде с петичка към Кейшара, който избяга от засадата, финтира Господинов и отбеляза гол в своя дебют - 1:0.

След гола обаче в 11-ата минута Георги Костадинов необмислено фаулира Даксон и Ахмед Ахмед отсъди пряк свободен удар в полза на пловдивчани. Бразилецът застана зад топката от около 16 метра матира Голубович с перфектно изпълнение с десния крак - 1:1.

Това не обърка играчите на Лудогорец, които продължиха да натискат силно своя съперник. В 21-ата минута Минев напредна чудесно по крилото и центрира в наказателното поле, Марселиньо засече с красива странична ножица, но Господинов спаси.2 минути по-късно нова чудесна атака в зелено позволи на Кейшейра да стреля, защитник блокира, топката попадна в Марселиньо, който от границата стреля, но коженото кълбо мина на сантиметри от лявата греда на Господинов.

Последва леко затишие пред двете врати, но Лудогорец продължаваше да е по-добрият отбор, но два удара на Иван Стоянов минаха в близост до гредите на Локомотив Пловдив. И точно когато всички очакваха, че първото полувреме ще приключи при равен резултат, шампионите направиха своя удар.

В 43-ата минута перфектна атака на разградчани завърши с удар на Марселиньо, който след рикошет срещна гредата. След кратко разбъркване пред вратата топката се озова в Миро Иванов, който веднага я чукна наляво към Гъргоров, който съвсем непокрит спокойно стреля диагонално и отново даде аванс на своя тим - 2:1 и край на невероятното първо полувреме.

Двата отбора започнаха второто полувреме с мисъл за предстоящите евробитки през следващата седмица и значително намалиха темпото на игра. 10 минути след началото пък в игра влезнаха Маркес и Златиснки, за да поосвежат играта на Локомотив.

В 55-ата минута пък с гола отново се размина намиращият се в страхотна форма Марселиньо, който надскочи Тасио, но изкара топката в аут след удар с глава. Велев пък не постигна желания ефект след изваждането на Лазаров и Даниел Георгиев и темпото продължи да е бавно без особени опасности пред двете врати.

Това развитие на двубоя напълно удовлетворяваше Лудогорец, който бе все по-близо до мечтания требъл, и то без да хвърля всичките си сили в двубоя, особено през второто полувреме. Футболистите на Локомотив пък продължиха своята безидейност в атака и двубоят по нищо не приличаше на този, който наблюдавахме през първото полувреме.

В 70-ата минута шампионите можеха да решат всичко в срещата, след като Иван Стоянов бе оставен непокрит след изпълнение от корнер, но от 3 метра не успя да насочи топката във вратата. В 75-ата пък Тасио показа сериозната си класа, след като навърза няколко защитници на Лудогорец и от около 20 метра стреля, но топката мина на сантиметри от горната греда.

До края на мача единствените по-сериозни положения бяха пред вратата на Господинов. Марселиньо се изстреля зад защитата на „черно-белите", но вратарят предвидливо излезе напред и изпревари плеймейкъра на Лудогорец.

В 90-ата минута обаче бразилецът се възползва от бърза контраатака на своя тим, получи топката и от около 12 метра с фамозен прехвърлящ удар направи 3:1 и подпечата Суперкупата за своя тим.