Премиерският отбор падна болезнено от Ботев с 2 гола в 90-ата! Съдията пробва да заколи пловдивчани

Ботев стигна до ценна победа с 4:2 над аутсайдера Витоша на стадиона в Бистрица. Съдийката бригада, начело с неадекватника Драгомир Драганов, опита да извърши ритуално клане срещу пловдивчани, но 2 късни гола объркаха сметките на близкия до премиера Бойко Борисов състав. Припомняме, че доскоро министър-председателят играеше като нападател за "бистришките тигри".

Ботев поведе след чудесна атака още 80 секунди след началото на мача. Виана завърши с глава и изведе "канарчетата" напред. После дойде невероятно скандална ситуация. Играч на Витоша игра очеизвадно с ръка и така се озова сам срещу вратаря на Ботев. Бе пресрещнат от Радослав Терзиев, който извърши нарушение и реферът посочи дузпа, вместо секунди по-рано да даде фаул за Ботев. От бялата точка опитният Даниел Пеев изравни за 1:1 в 6-ата минута.

Ботев натисна яко и имаше още няколко шанса през първата част, които обаче пропиля.

Ботев започна отлично второто полувреме и закономерно отново излезе напред в резултата. Фернандо Виана вкара втория си гол в мача за 1:2, след като получи пас от Ндонгала и овладя майсторски с десния крак, а после стреля с левия.

Незнайно защо Ботев се върна назад и закономерно бе наказан. В 66-ата на мача Петко Цанков изравни резултата за 2:2 след една от малкото атаки на домакините. Витоша имаше възможност и да поведе в резултата, но топката бе избита от голлинията от Йордан Минев.

В последните секунди на редовното време вратаря на домакините направи отлично спасяване, но жълто- черните не се отказаха.  Победата на Ботев дойде с два гола в добавеното време.  Стивън Петков вкара за 3:2 от упор след нов пас на Ндонгала, а победата подпечата Лазар Марин буквално с последните секунди.

Агитката от 300 човека на гостите цял мач не спря да подкрепя своите любимци.

"В България всеки може да бие всеки. Играхме срещу сериозен тим. Най-важното за нас за 3-те точки. Имам много забележки в играта, особено в защита. Цяла седмица повтарям на играчите, че ни чака тежък мач. Чакаме футболист от Франция, който да ни посдили в дефанса", каза след мача треньорът на Ботев Николай Киров-Белия. Неговият колега Росен Кирилов пък бе разочарован: "Благодаря на нашите играчи, бориха се като мъже, за съжаление допуснахме 2 леки гола в продължението. Ботев са страхотен отбор, но бяхме близо поне до точка. Ако продължаваме така - скоро ще почнем да печелим точки. Във всички фази на играта имаме проблеми".