Прекъснаха мач във Франция за удар по съдия

Помощник съдията на мача Бастия - Лил бе ударен с предмет от трибуните, което наложи прекъсване на срещата за 15-ина минути.

Лил победи с 3:0 и се класира за полуфиналите на турнира за купата на лигата на Франция. Шест минути преди почивката играчите бяха изведени от терена при резултат 1:0 за Лил, за да бъде оказана медицинска помощ на рефера, който се отърва само с уплаха и продължи мача.

Джани Бруно откри резултата за Лил в 10-а минута, а Рони Роделен направи 2:0 след груба грешка на вратаря на Бастия. Крайното 3:0 оформи Джибрил Сидибе малко преди края.

В друга четвъртфинална среща шампионът Монпелие се наложи трудно у дома над Ница с 3:2.

Лил и Монпелие се присъединиха към Сент Етиен, който във вторник отстрани Пари Сен Жермен след дузпи. Последният полуфиналист ще бъде определен тази вечер от мача Рен - Троа, посочвва БТА.