Прецедент в историята: Торонто е шампион на МЛС! (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Торонто грабна титлата в Мейджър Лийг Сокър за пръв път в своята история, след като се наложи на финала с 2:0 над Сиатъл Саундърс на "БМО Фийлд" в Торонто. Така тимът стана и първият отбор от Канада, който триумфира с трофея. Героите за Торонто бяха Джоузи Алтидор и Виктор Васкес, които се разписаха във вратата на Сиатъл и донесоха така бленуваната титла след невероятен сезон. Канадците взеха сладко отмъщение за финала от миналата година, когато загубиха от този съперник след 0:0 в редовното време и 4:5 след изпълнение на дузпи.

Торонто заслужено спечели финала с невероятна игра през целия мач. Още в 10-ата минута звездата на тима Себастиан Джовинко можеше да изведе своя тим напред в резултата, но ударът му по земя мина на сантиметри от страничната греда. В 22-ата Джовинко пак можеше да се разпише, но стражът на Сиатъл Щефан Фрай се намеси авторитетно.

Чак в 67-ата минута Торонто успя да вкара топката в мрежата след гол на Джоузи Алтидор. Той бе изведен от Джовинко по перфектен начин и прехвърли вратаря за 1:0.

Титлата бе узаконена в добавеното време на срещата, когато вече измореният от финалния натиск Сиатъл се пропука в отбрана. Играч на Торонто мина покрай стража и стреля в гредата, но там бе Виктор Васкес, който мушна топката в опразнената врата за радост на привържениците на Торонто.

След края на мача те буквално полудяха, когато техните любимци вдигнаха титлата на МЛС, а след това организираха бурни празненства по улиците на града.