Празник на "Олимпико" – Рома разпиля Интер

Рома нанесе тежко поражение на Интер с 4:0 на „Стадио Олимпико" в дебютния мач номер 600 на треньора на „нерадзурите" Клаудио Раниери.

„Вълците" доминираха тотално над неузнаваемия си опонент, който с нищо не индикира, че има претенции да заема място в челото на таблицата. Отборът, воден от Луис Енрике, показа впечатляваща ефективност в завършващата фаза и заслужено победи с категоричен и изразителен резултат.

В 13-ата минута Жуан откри резултата за домакините, а в 41-ата Фабио Борини удвои аванса на тима си. Между двете попадения Диего Милито се отчете с пропуски за Интер, но „нерадзурите" не осъществиха същински натиск, за да избегнат загубата.

След почивката отново Борини наказа Жулио Сезар, и то още в 48-ата минута, за да елиминира напълно интригата и да донесе може би най-бляскавата победа на Луис Енрике начело на Рома. До края на редовните 90 минути остана време и за резервата Боян Къркич да се разпише, за да затвърди трагичния следобед за „нерадзурите".

Така след пълния си крах Интер вече 4 поредни мача няма победа (0:2 от Наполи за Купата на Италия, 0:1 от Лече и 4:4 с Палермо в Серия А), което е най-дългият период без успех за Клаудио Раниери начело на „нерадзурите".

„Вълците" пък си отмъстиха подобаващо за поражението от Интер на 19-ти октомври 2008-ма година на „Олимпико", когато бяха сразени със същия резултат.

Интер вече има цели 8 поражения в Калчото, но въпреки това остава на 5-та позиция и продължава да има 36 точки - 2 повече от днешния си палач Рома, който обаче е с мач по-малко.

Двубоят бе под номер 600 за Клаудио Раниери начело на отбор от Серия А - италианският специалист е записал 269 победи, 186 равенства и 144 загуби. За негово съжаление обаче титулярната му единайсеторка не оправда очакванията през първото полувреме.

Анджело Паломбо направи своя дебют с екипа на Интер, а в лагера на „вълците" Даниеле Де Роси се завърна на терена след претърпяна контузия, която го извади от игра за месеци.

Уесли Снайдер и Рикардо Алварес не пътуваха до Рим с групата на „нерадзурите" и поради тази причина Раниери спокойно можеше да изпробва отново системата 4-4-2, която не му донесе позитиви преди паузата.

Още в 12-ата минута защитата на Интер се пропука и позволи на Ерик Ламела да се разходи в наказателното поле и да стреля отблизо към Жулио Сезар, който парира изстрела и след последвалото разбъркване топката бе изчистена в корнер.

От неговото изпълнение обаче Жуан се извиси над Майкон и от около десет метра прати топката с глава в мрежата на безпомощния си сънародник на вратата на гостите - 1:0.

„Черно-сините" пробваха да изравнят мигновено, но единствено усилията на Диего Милито не стигаха, за да бъде преодолян Маартен Стекеленбург. Именно аржентинският нападател на Интер направи впечатляващ пробив в 16-ата минута и стреля по диагонала от 14 метра, но стражът на домакините спаси.

В следващите минути гостите от Милано пробваха да атакуват от различни позиции, но липсаше завършващото подаване, което да изведе Пацини и Милито на стрелкова позиция. Самият Принц можеше да асистира за изравнителното попадение малко по-късно в срещата, но отляво в пеналтерията реши да стреля и прати топката високо над вратата. Милито можеше да потърси останалия сам на далечната греда Камбиасо.

В 41-ата минута при една от контраатаките си домакините успяха да увеличат преднината си, благодарение на находчивостта на Борини в наказателното поле - той получи топката от Пянич и финтира Валтер Самуел, за да направи безпомощен Жулио Сезар - 2:0.

След почивката Интер започна амбицирано в търсене на гол, който да върне интригата, но Раниери получи нов сериозен удар в юбилейния си мач - в 48-ата минута Жуан с пас зад центъра успя да изведе Борини сам срещу Сезар, тъй като бранителите на „нерадзурите" направиха неуспешен опит за изкуствена засада.

Лусио пробва да наруши равновесието на Борини, но той хладнокръвно простреля стража на гостите, за да направи аванса на Рома класически - 3:0.

Въпреки инкасирания трети гол, гостите от Милано нетръгнаха в предни позиции да търсят по-позитивен резултат, а продължиха да играят пасивно и дори допуснаха още един гол, дошъл след поредно трагично отиграване в защита.

В 89-ата минута Къркич получи топката от дълбочина и овладя с гръб към вратата, успя да увлече четирима играчи в "черно-синьо", преди да се завърти и с брилянтен изстрел от поне 20 метра да матира отново Сезар - 4:0.