Прандели: Знаех, че можем да контролираме мача

Наставникът на Италия Чезаре Прандели изрази облекчението си от знаменитата победа на четвъртфиналите на Евро 2012 срещу Англия.

При дузпите „адзурите" спечелиха с 4:2, а редовното време и продълженията завършиха 0:0, като повечето чисти положения бяха пред вратата на Джо Харт.

Марио Балотели, Андреа Пирло, Антонио Ночерино и Алесандро Диаманти бяха точни за „Скуадрата" при дузпите, като Рикардо Монтоливо пропусна в критичен момент, който обаче не се оказа фатален.

Въпреки дефанзивния стил на англичаните, Рой Ходжсън увери, че те не са играли с мисъл да стигнат до дузпите.

„Не бях изненадан от срещата", коментира Прандели след победата на отбора му и класирането за полуфиналите, където ще срещне Германия.

„Знаех, че можем да контролираме мача, но се притеснявах да не оставяме прекалено много празни пространства за контраатаките на Англия - можехме малко по-практично да организираме собствените си акции.

Опитахме да играем футбол. Искахме да изтласкаме англичаните и бързо да ги ударим. Ако бяхме вкарали в 90-те минути, щеше да стане още по-хубав мач. Дузпите са лотария, но мисля, че заслужихме победата си.

Гледах рулетката със сина си и му казах, че е късметлия, защото не е трябвало да си купува билет. Когато Андреа Пирло застана зад топката, бях много спокоен - той е звезда и знае какво трябва да се направи и го направи.

Предполагам, че около 80% от дузпите си е късмет - някои играчи са свикнали на такова напрежение, някои просто остават спокойни - но основно е въпрос на щастие. Президентът Наполитано се обади да ни поздрави и това беше специален момент.

Много сме щастливи, но сега трябва да се подготвяме за Германия - те имаха два дни повече почивка, но ние ще имаме същия подход към двубоя и ще се борим с тях. Германия и Испания са фаворитите, на нас ще са ни нужни всички налични футболисти в добро състояние.

Германия е страхотен отбор, винаги играят атакуващо, а промените срещу Гърция се отразиха положително. Искаме да възстановим играчите си, да си починем от тежкия мач днес", завърши Прандели.