Потвърдено: Иниеста аут за 3 седмици

снимка: fcbarcelona.com

Полузащитникът на Барселона Андрес Иниеста ще отсъства от игра за период от 3 седмици, след получената снощи контузия в сблъсъка с Реал Мадрид (2:2) от 1/4-финалите за Купата на Краля. Информацията бе потвърдена преди броени минути.

Макар и със сериозни трудности, каталунците се класираха за следващата фаза на надпреварата, но загубиха един от най-добрите си футболисти. Иниеста се контузи след половин час игра срещу "лос бланкос", като заменилият го на терена Педро Родригес откри резултата малко преди почивката.

Днес бе официално потвърдено, че испанският национал страда от леко разкъсване в левия бедрен мускул, което и ще му наложи да почива около 20 дни.

Така Иниеста ще пропусне някои важни мачове на каталунците, като първия 1/2-финал за Купата на Краля, най-вероятно срещу Валенсия, както и двубоите с Виляреал, Реал Сосиедад и Осасуна в Примера Дивисион. Засега не е ясно, дали халфът ще бъде на линия за сблъсъка с Байер Леверкузен от 1/8-финалите на Шампионската лига 14 февруари.