Потвърдено: Гришо срещу Надал на 1/8 финалите в Синсинати

Четвъртият в схемата испанец Рафаел Надал победи квалификанта Бенямин Бекер (Германия) с 6:2, 6:2 във втория кръг на турнира от сериите Мастърс в Синсинати.

Така испанецът си осигури класиране за осминафиналите, където ще срещне най-добрия български тенисист Григор Димитров. Двубоят между двамата ще започне днес след полунощ.

Надал се намира в отлична форма и не даде никакви шансове на Бенямин Бекер, като го надигра с лекота. Димитров вече има два мача срещу Надал, които загуби, но оказа сериозна съпротива и в двете срещи на именития си съперник.

"Играх страхотно срещу Бекер. Само за няколко гейма сервисът ми беше малко слаб, но като изключим това, направих страхотен мач", коментира Надал, цитиран от БТА.

Ако успее да преодолее Рафаел Надал, Григор Димитров може да срещне на четвъртфиналите друг бивш номер 1 - Роджър Федерер, ако швейцарецът победи Томи Хаас. Други двама фаворити на турнира - Новак Джокович и Анди Мъри, също с лекота преодоляха втория кръг.

Джокович, номер 1 в схемата, се затрудни само в първия сет срещу аржентинеца Хуан Монако, но спечели със 7:5, 6:2.

Шотландецът Анди Мъри, втори в схемата, се класира за третия кръг след победа без особени усилия над Михаил Южни (Русия) в два сета - 6:2 и 6:3. Джокович и Мъри са играли помежду си два финала в Синсинати през 2008 и 2011 - и двата спечелени от Мъри.