Потвърдено: Алберт Риера вече е футболист на Олимпиакос

галерия:

Испанецът Алберт Риера вече е футболист на гръцкия гранд Олимпиакос, който днес официално закупи правата му от Ливърпул.

 

Клубът от Пирея потвърди сделката чрез официалния си уебсайт, като 28-годишното крило ще парафира контракт за 4 години.

 

Сумата по трансфера все още не е потвърдена, като се предполага, че става дума за около 6 милиона евро - 4 милиона сега и 2 милиона допълнително, под формата на различни бонуси.

 

В случай, че това е вярно, то Риера ще се превърне в един от най-скъпите футболисти в историята на гръцкия футбол.

 

Испанецът от известно време загуби мястото си на "Анфийлд", след като бе изпаднал в дълбок конфликт със сънародника си Рафаел Бенитес. Дори и идването на Рой Ходжсън начело на мърсисайдския колос, не внесе промяна спрямо статута на Риера в града на Бийтълс.