Последният във Франция продължава да изумява с победи

Намиращият се в дъното на класирането Нанси продължава със своя впечатляващ рейд от положителни резултати, като днес спечели с 3:1 срещу Евиан Тонон Гаяр и се измъкна от зоната на изпадащите във френското първенство.

С днешната победа Нанси има 34 точки и излезе от послените три места, където потъна Сошо след 2:2 на собствен терен с Бордо.

Отделно от това, сензацията на последните мачове има едва едно поражение в последните си седем шампионатни мачове и то е срещу Пари Сен жермен като гост с 1:2.

С два гола избухна Бенжамен Муканджо през второто полувреме и осигури излизането от последните три места за първи път от седем месеца насам.

По същото време Сошо не успя да задържи преднината си срещу Бордо, който изравни в 78-ата минута благодарение на гола на Шейк Диабате. Така жълто-сините завършиха 2:2 и имат 33 точки, 1 по-малко от Нанси.