Португалия унижи юношите ни със 7:0 и ги отдалечи от Евро 2013

снимка: bfunion.bg

Юношеският национален отбор на България до 19 години започна с тежка загуба участието си в заключителния етап на квалификациите за Евро 2013, който се провежда в Матозиньос (Португалия).

Отборът на селекционера Владимир Стоянов отстъпи с унизителното 0:7 на домакина на четиристранния турнир Португалия.

Португалците тотално надиграха българските си връстници, като предрешиха мача още през първото полувреме, отбелязвайки 5 безответни гол във вратата на Георги Китанов.

Попаденията за Португалия на стадион "Ещадио до Мар" бяха дело на Бернардо Силва, който откри резултата още в 6', Гонсало Пасиенсия се отличи с хеттрик (18', 26', 90'), а останалите голове бяха дело на Eлдер Коща (41'), Брума (45') и Жоао Кансело (88').

В другия мач от групата Дания записа убедителен успех с 5:0 над отбора на Чехия.

Следващата среща на България е срещу датчаните - на 6 юни (четвъртък) от 18:00 часа наше време.