Португалия разби юношите до 16 години в контрола

снимка: bfunion.bg

Юношеският национален отбор на България до 16 години загуби с 0:3 гостуването си на Португалия в Монталегре.

След два дни "лъвовете" на Петър Пенчев ще търсят реванш срещу иберийците, като този път двубоят между двете страни ще бъде в Шавеш и ще стартира в 18:00 часа наше време.

В първите 10 минути Динко Митрев се отличи с два хубави пробива, които за съжаление не завършиха с удар във вратата на португалците. След това домакините овладяха инициативата, като в 25-тата минута капитанът Педро Родригес реализира от дузпа за 1:0.

Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Георги Купенов. Първоначално главният съдия Силвио Гувея остави играта да продължи, но неговият първи асистент размаха флагчето. Ситуацията бе дискусионна, тъй като ръката на българския защитник бе прибрана до тялото, а центрирането бе от близко разстояние.

В 36-тата минута домакините отбелязаха второ попадение от статично положение. След центриране отляво Луиш Мата от близо прокара топката под плонжа на Димитър Митов.

Втората част започна с по-активна игра на българите, като в 53-та минута Божидар Краев едва не намали резултата, след като от ъглов удар топката се отби в напречната греда. 5 минути по-късно Митрев се откъсна сам срещу вратаря Педро Силва, но бе покосен грубо отзад от Сандро Фонсека.

Поради приятелския характер на двубоя обаче задължителният в такива случаи червен картон не последва, а бе отсъдено единствено нарушение. От отсъдения свободен удар Александър Георгиев стреля, но ударът му бе неточен.

В последната минута на редовното време Динко Митрев бе изведен прекрасно от Йордан Атанасов фронтално сам срещу вратаря, но си поведе силно топката и Педро Силва плонжира в краката му, за да улови топката. Домакините организираха контраатака и вкараха и трети гол, след пробив отдясно и хубаво върната топка на дузпата, където Гуга бе безпощаден - 3:0.

Старши-треньорът на отбора Петър Пенчев заяви след двубоя: "Изиграхме слаб мач и не се представихме добре, отборът отстъпваше чисто физически на съперника. Не показахме нивото от приятелския турнир в Пловдив в игрови план. Имаме да коригираме доста неща и се надявам в другия мач да изглеждаме по коренно различен начин".