Португалия излъга Мексико с гол в продължението

Португалия надигра Мексико с 1:0 в контролна среща, част от подготовката на двата отбора за започващото на 12 юни Световно първенство по футбол в Бразилия. Мачът се игра на стадион "Фоксбъро" в Масачузетс.

Макар и без суперзвездата си Кристиано Роналдо, португалците спечелиха мача след гол в последната минута на Бруно Алвеш.

Роналдо продължава да се бори с контузия в бедрото и почти сигурно ще пропусне и последната контрола на отбора преди началото на Мондиала срещу Ирландия на 11 юни.

И без голмайстора на Реал Мадрид, Португалия успя да надиграе силния тим на Мексико, макар че мексиканците владееха инициативата през по-голямата част от мача и имаха няколко добри положения да открият резултата. Вратарят на Португалия Едуардо обаче имаше ден и опази вратата си суха.

Шансът бе на страната на португалците, които стигнаха до победата след неспасяем гол на Бруно Алвеш в 3-ата минута на добавеното време. Бразнителят на "Селесао" реализира с глава след центриране на Жоао Моутиньо.