Португалия без Роналдо грабна бронза след бой над Мексико в Купата на Конфедерациите (ВИДЕО)

Португалия грабна бронзовите медали в турнира за Купата на Конфедерациите. "Мореплавателите" се справиха с 2:1 след продължения с Мексико и заслужиха третото място в турнира. Европейският шампион игра двубоя без голямата си звезда Кристиано Роналдо.

Така за втори пореден двубой в Русия, двата отбора не успяха да се победят в редовното време. В груповата фаза Португалия и Мексико направиха 2:2.

Още в 16-ата минута Андре Силва имаше шанс да изведе Португалия напред, след като получи право да изпъни дузпа. Той обаче пропусна. Гилермо Очоа позна ъгъла и улови. В 54-ата минута Чичарито стреля, а Луиш Нето си отбеляза автогол. Така Мексико излезе напред в резултата. По всичко изглеждаше, че "ацтеките" ще спечелят мача, но Пепе още не бе казал последната си дума. Той закова топката в мрежата в 91-ата минута. Така се стигна до продължения.

В 104-ата минута Португалия получи нова дузпа и Адриен Силва показа на съфамилника си как се вкарва. 2 минути по-късно надеждите за Мексико, след като Семедо бе изгонен и "мореплавателите" трябваше да доиграят последните 15-16 минути с човек по-малко. В 112-ата минута, резервата Хименес също получи втори жълт картон и Мексико също остана с 10 души.