Портсмут с нова загуба - 0:1 от Евертън

снимка: daylife.com

Портсмут загуби домакинската си среща от седмия кръг на Премиършип срещу Евертън с минималното 0:1. Победният гол за „карамелите" бе дело на Луис Саха в 42-ата минута на двубоя. Това е седма поредна загуба за Портусмут, която закова английския тим на последното място във временното класиране.

 

Единственото попадение падна в края на първото полувреме, след като защитникът на домакините Кабул пропусна да отиграе с глава и последвалото високо подаване на Хейтинга изведе на чиста позиция голмайстора Саха. Французинът непоколебимо простреля вратаря на гостите и донесе трите точки за отбора си.

 

През втората част на двубоя Портсмут направи всичко възможно да достигне поне до равенство и владееше топката през по-голямата част от играта, но всичките атаки на домакините бяха обречени на неуспех.

 

Това е трета поредна победа за Евертън, след успешния дебют в Лига Европа и спечеленото домакинство срещу Блекбърн. Отборът на Дейвид Мойс заема девето място в Премиършип, а следващото изпитание за тима ще бъде на 1-и октомври срещу добре познатия отбор в България БАТЕ Борисов.