Портсмут обърна Съндърланд за 3:1 на Фратън Парк

снимка: ройтерс

Отборът на Портсмут постигна обрат и победа с 3:1 над гостуващия тим на Съндърланд в последния мач от 37-мия кръг на английската Висша лига.

Срещата започна по атрактивен начин като още в 4' Питър Крауч нанесе удар с глава, но топката отскочи от гредата, след което бе изчистена от гол-линията от футболист на гостите.

След оспорвано първо полувреме в 42' Кенуайн Джоунс засече центриране на Стийд Малбранк, но ударът му срещна гредата.

В първите 10-15 минути след почивката домакините установиха натиск над противника и трайно се пренесоха в половината на "черните котки". Противно на показаното на терена обаче в 59' таблото с резултата светна за 1:0 в полза на Съндърланд.

При контра-атака на "черните котки" Калъм Дейвънпорт проби отдясно и центрира към далечната греда, където Джоунс с едно докосване прати топката в мрежата на младия страж на Помпи Асмир Бегович.

В ответната атака обаче равенството в срещата бе възстановено. Грешка на Грант Ледбитър позволи на Джон Утака да навлезе в наказателното поле на гостите и от малък ъгъл да изравни. Междувременно защитниците на Съндърланд претендираха, че са чули сигнал от съдията, но главният рефер не потвърди и голът бе зачетен.

Само 8' по-късно обратът в срещата бе пълен. След свободен удар изпълнен от гостите Бегович прати топката в предни позиции, където грешка на Антон Фърдинанд позволи на Утака да излезе сам срещу вратаря на гостите Мартин Фулоп и да го преодолее, в последния момент Фил Бардсли успя да избие топката от краката на Утака, но само, за да я прати в собствената си мрежа.

В последните десетина минути на двубоя гостите се мобилизираха и потърсиха изравнителния гол, но две минути преди края на редовното време Арманд Траоре сложи край на интригата в срещата.

Футболистът на Портсмут завърши добре организирана атака на домакините. Траоре получи от Утака, който пренесе атаката от дясното към лявото крило, след което напредна и с плътен изстрел прати кълбото в далечния ъгъл на вратата на Фулоп за крайното 3:1.

Така кръг преди края на шампионата Портсмут излизат на 14-та позиция в Премиършип, докато момчетата на Рики Сбрагия са в опасна близост до зоната на изпадащите. "Черните котки" имат мач с Челси, а са само на две точки над зоната на изпадащите, където е тимът на Нюкясъл, който в следващия кръг гостува на Астън Вила.