Порто започна с победа в Португалия

снимка: fcporto.pt

Тийнейджърът Рубен Невес вкара първия си гол в професионалния футбол при победата на Порто с 2:0 над Маритимо, като с този мач беше сложено началото на новия сезон в португалското първенство.

17-годишният Невес, който е продукт на школата на "драконите", откри резултата след 12 минути игра. Той се възползва от грешка и лошо изчистване на топката от страна на защитата на Маритимо и вкара с лекота за 1:0.

Джаксон Мартинес оформи крайния резултат в добавеното време на мача, с което подсигури успешния дебют на старши треньора Хулен Лопетеги.

"Пускането в игра на Рубен не беше рисков ход. Той е млад, но отдавна е част от нашия отбор и се чувства напълно готов за първите си стъпки в професионалния футбол. Рубен игра добре, както и останалата част от отбора", каза старши треньорът на Порто, цитиран от БТА.

В мача срещу Маритимо официален дебют записаха шест от новите попълнения на Порто - Брино Мартинс Инди, Оливер Торес, Кристиан Тейо, Ясине Брахими, Касемиро и Евандро.