Порто загуби от Жил Висенте и не успя да изравни рекорд на Бенфика

Актуалният шампион на Португалия Порто, отстъпи с 1:3 на Жил Висенте в среща от 17-ия кръг на местната Суперлига. Така Порто остана на един мач от рекорда на Бенфика за 56 поредни срещи без поражение, който е поставен преди 34 години.

След тази загуба Порто остава на 2-о място в класирането, на 5 точки от големия си съперник, който има 45 след успеха с 2:1 като гост над Фейрензе. На 3-о място е Брага с 34 точки, следват Спортинг с 32 и Маритимо с 29.

Още в 15-ата минута домакините от Жил Висенте откриха резултата с гол на Клаудио, който засече с глава центриране на Ричард от фаул.

Защитата на Порто странно остана пасивна при високата топка, а същият Клаудио, който играе като централен защитник, направи 2:0 от дузпа в последната минута на първата част. Наказателният удар беше отсъден заради игра с ръка на Николас Отаменди.

Нападателят Андре Куня направи 3:0 в 52-ата минута, след като завърши контраатака, а утешителното попадение за "драконите" вкара Силвестре Варела в 77-ата минута.