Порто спечели титлата в Португалия

Порто спечели за 27-ми път в историята си титлата от футболното първенство на Португалия.

В последния кръг от сезона Порто спечели с 2:0 гостуването си на Пасош Ферейра.

Аржентинският плеймейкър Лучо Гонсалес откри резултата в 23-та минута след точно изпълнена дузпа, а Джаксън Мартинес направи 2:0 в началото на второто полувреме и донесе трета поредна титла за своя тим.

Домакините играха в по-голямата част от мача с 10 души, след като Рикардо Пинто получи червен картон с 22-та минута.

За Порто Данило в 56-та също беше изгонен от игра след втори жълт картон. Порто завърши със 78 точки в крайното класиране, с точка пред втория Бенфика.

В последния кръг Бенфика, който загуби от Челси на финала в Лига Европа, победи с 3:1 Морейрензе.

Отборът на Порто има 14 титли в последните 20 години. Тимът няма загуба този сезон, който завършва с 24 победи и 6 равенства.