Порто спечели дербито срещу Спортинг

Порто спечели с 2:0 у дома срещу Спортинг (Лисабон) в дербито на португалското първенство. Головете за "драконите" реализираха двамата колумбийци Джаксън Мартинес и Джеймс Родригес.

Победата изравни "синьо-белите" с Бенфика на върха в класирането, като двата отбора имат по 14 точки след шест изиграни мача през новия сезон. Мартинес откри резултата в полза на Порто в десетата минута, възползвайки се от подаване на Данило.

През второто полувреме Лучо Гонсалес изпусна дузпа и не успя да реализира втори гол във вратата на столичани. В 72-ата минута Спортинг остана с десет души заради червен картон на Маркос Рохо.

Шест минути преди изтичане на редовното време Родригес беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Халид Буларуз срещу Джаксън Мартинес в наказателното поле.

След шестия кръг Спортинг се намира на 11-о място в класирането с актив от едва шест точки. В петък ръководството на "зелено-белите" уволни старши треньора Рикардо са Пинто.