Порто се отдалечи от Шампионска лига

Порто отстъпи с 1:2 на Насионал (Мадейра) и пет кръга преди края на португалското първенство остана само с илюзорни шансове да вземе директна квота за Шампионската лига.

Драконите са на 3-о място с 49 точки, на 8 след Спортинг и на 15 от лидера Бенфика. Днес един от стабилните малки клубове в страната Насионал (Мадейра) напълно надигра двукратните европейски шампиони, които успяха да стигнат до равенство 1:1 чрез Джаксон Мартинес в 46-ата минута.

Насионал обаче две минути по-късно направи 2:1 чрез венецуелеца Марио Рондон. Кандеяс в 19-ата даде аванс на Насионал, а в последните секунди съдията Жуан Карлуш Сантуш отмени гол на Ектор Ерера от гостите заради засада.

По-рано днес Бенфика се наложи пестеливо с 1:0 над Брага с гол на Лима в 13-ата минута, а със същия резултат в събота Спортинг (Лисабон) победи Витория Гимараеш.