Порто пропиля преднина от два гола срещу Айнтрахт

Един от фаворитите за спечелването на Лига Европа - Порто не започна по най-добрия начин участието си в 1/16-финалите на турнира.

Португалският колос направи 2:2 като домакин на коравите германци от Айнтрахт (Франкфурт), след като водеше с 2:0 до 72-ата минута.

Три от попаденията в мача бяха дело на футболисти на Порто, след като Алекс Сандро си отбеляза автогол за 2:2 в 77-ата минута.

Иначе мачът тръгна чудесно за домакините от Порто, които поведоха с 2:0 след попадения на Рикардо Куарешма (44’) и Силвестре Варела (68’).

Малко след втория гол за “драконите” обаче започнаха и техните проблеми. Първо Хоселу намали в 72’, а пет минути по-късно Алекса Сандро вкара в собствената си врата за крайното 2:2, правейки реванша в Германия много интересен.

Миналогодишният финалист в турнира Бенфика постигна по-добър турнирен резултат от сънародниците си, след като се наложи с минималното 1:0 като гост на гръцкия ПАОК.