Порто прекъсна перфектната си серия в първенството

Шампионът Порто прекъсна перфектната си серия в първенството, след като завърши 2:2 като гост на Ещорил в мач от петия кръг.

Възпитаниците на Пауло Фонсека, които започнаха сезона с четири поредни победи, остават начело в класирането, на точка пред втория Брага.

Луис Перейра откри резултата за Порто в 26-а минута. Евандро изравни девет минути по-късно от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Николас Отаменди.

Джаксон Мартинес отново възстанови преднината на шампионите след асистенция на Лучо Гонсалес в 66-та минута, но Луис Леал в 81-а донесе точката на домакините.

Вицешампионът Бенфика победи като гост Виктория Гимараеш с 1:0 с попадение на Оскар Кардосо в 73-а минута. За домакините Давид Ади получи червен картон в 61-а минута.