Поредният каръшки трансфер на Левски

снимка: levski.bg

Трансферът на перуанския офанзивен халф Хуан Деса се оказва поне за момента поредният несполучлив опит да се доведе на “Герана” качествен чужденец. Чепатият южноамериканец се появи на терена след почивката на мача от I кръг на ППЛ срещу “Монтана”.

След само десетина минути игра обаче Деса получи травма при борба за топката с футболист от състава на гостите. Футболистът, който има мачове за националния отбор на Перу, е преминал обстойни медицински прегледи, които са установили мускулно разкъсване. Очаква се бившият футболист на елитния френски “Монпелие” да се възстановява един месец.

След провала с нулевото равенство срещу “Монтана” на старта на първенството старши треньорът на “Левски” Люпко Петрович изрази огорчението си от случилото се с Деса. Перуанецът влезе в конфликт със сръбския специалист на реванша с “Марибор” (1:1) в Лига Европа.

“Деса ми каза, че не е футболист за десет минути. Мислех, че е готов поне за едно полувреме. Видя се обаче какво стана. Това е непрофесионално. Закъснява с десет дни за подготовката, не тренира наравно, изостава от съотборниците си, контузва се веднъж, след това отново тренира и в крайна сметка се видя докъде се стигна”, обяви ядосан Люпко.

Той пусна чепатия перуанец в края на реванша с “Марибор”. След него прозвуча репликата на Деса за 10-те мин, а в отговор Петрович му каза веднага да се прибира в съблекалнята.