Поредна победа за ЦСКА, армейците допуснаха гол

снимка: БГНЕС

Лидерът във В група ЦСКА постигна 10-та поредна победа в първенството, надигравайки Вихрен в Сандански с 5:1.

Йордан Йорданов откри резултата в седмата минута за "червените", а три по-късно Николай Цветков покачи на 2:0. Цветков реализира втория си гол в мача в 31-та минута, а 10 преди края на полувремето Костадин Хазуров отбеляза дежурното си попадение за 4:0. Нападателят на ЦСКА добави още един гол в края на първата част.

Вихрен пък стана първият отбор, който разпечатва вратата на армейците във В група. В 81-та минута Александър Бранеков си отбеляза автогол, с което оформи крайния резултат - 1:5.

ЦСКА остава лидер с 30 точки след поредната си победа. Вихрен е на 4-та позиция с 19 пункта.

Срещата започна с повече владеене на топката от столичния тим и още в 5-та минута пред тях се откри първа възможност за гол. Костадин Хазуров се оказа непокрит на дъгата на наказателното поле и стреля, но стражът на домакините Захари Димитров улови.

След по-малко от 120 секунди Йордан Йорданов се овободи от защитата на Вихрен и подобно на Хазуров стреля от далечно разстояние, но този път ударът бе добре премерен и "червените" излезнаха напред в резултата.

След само 10 минути игра резултатът набъбна на 2:0. Николай Цветков овладя топката на границата на наказателното поле и с диагонален удар удвои аванса на тима си.

След половин час игра на градския стадион в Сандански резултатът бе покачен на 3:0. Отново Цветков се разписа, след като Кирил Динчев проби от дясно и центрира по земя към съотборника си, който не бе покрит от "зелената" защита.

След още 120 секудни и Костадин Хазуров се разписа във вратата на Сандански, а с асистенция се отличи, отбелязалият две попадения, Цветков. 10 минути преди почивката "червените" организираха поредната си добра атака, като Самир Аясс опита изстрел към вратата на домакините, но ударът му срещна дясната греда на Димитров.

В 43-та минута Борис Галчев изведе Хазуров пред наказателното поле и нападателят овладя, напредна няколко метра и без проблем преодоля вратаря на домакините за 5:0.

На почивката Христо Янев направи една смяна, като даде почивка на капитана  си Борис Галчев, който бе заменен от 14-годишния централен защитник Валентин Антов.

В 70-та минута гостите бяха близо до нов гол. Райчев центира отдясно, но ударът с глава на Самир Аясс мина над вратата.

Две минути по-късно Вихрен имаяе възможност да отбележи първо попадение във вратата на ЦСКА от началото на сезона във В група. Пехливанов проби, преодоля Бранеков, след което стреля, но топката срещна лявата греда на Стоян Колев.

Домакините все пак стигнаха до гол. В 81-та минута топката бе центрирана от фаул в наказателното поле и след разбъркване Александър Бранеков изпрати кълбото в собствената си врата.

За момента домакините са на 4-та позиция в класирането, като имат в актива си 19 точки и са записали 7 победи.

Няма съмнение обаче, че "червените" са фаворитът в тази среща, след като за 9 мача записаха 9 победи, реализирайки 43 гола без да допуснат нито един и са еднолично начело в класирането.

Христо Янев няма да може да разчита на контузените Станислав Маламов, Александър Александров и Ангел Грънчов. В състава обаче се завръща Момчил Цветанов, който пропусна голяма част от мачовете на столичани заради травма.

Вихрен: Димитров, Тренков, Панчев, Иванов, Атанасов, Георгиев, Домозецки, Саватов, Ласков, Пехливанов, Стоянов

ЦСКА: Колев, Динчев, Бранеков, Чорбаджийски, Галчев, Й. Йорданов, Аясс, Кикарин, Цветков, Узунов, Хазуров