Попето титуляр в супер дербито на Русия! Спартак капарира титлата след успех над Зенит (ВИДЕО)

Футболист №1 на България в последните 2 години Ивелин Попов бе сред стартовите 11 за своя Спартак, който взе с 2:1 голямото дерби срещу Зенит.

Двубоят бе от 23-ия кръг в Русия и се смяташе за крайъгълен амък. След успеха спартаковци са почти сигурни шампиони. Попето остана на терена до 74-ата минута, когато бе заменен от парагваеца Лоренцо Мелгарехо.

В 22-ата минута нашето момче с типичната си непримиримост взе едно единоборство и постави началото на атаката, завършила с гол на Куинси Промес след подаване с едно докосване на Глушаков. До края на полувремето пропуски за домакините направиха Жано Ананидзе, Ивелин Попов, Куинси Промес и Сердар Ташчъ.

През второто полувреме гостоте от Санкт Петербург се хвърлиха в яростни атаки. Това донесе успех в 66-ата минута. Тогава нападателят на гостите Артьом Дзюба изравни след центриране на Кришито. Голмайсторът си помогна с ръка, но това остана незабелязано от съдията. Московчани обаче не се притесниха отново и това им се отплати в 80-ата минута. Александър Самедов се разписа след асистенция на Куинси Промес, за да донесе трите точки за тима си.

Спартак има в актива си 54 точки и води с цели 10 пред градския съперник ЦСКА. Зенит е трети с 43 точки и през този сезон богаташите от Петербург, които са финансирани от "Газпром" ще трябва да се примирят най-много със среброто.